Follow Us On

Jak osiągnąć sukces sportowy z agencją? Jak znaleźć agenta?

Na sukces sportowy w dzisiejszych, trudnych czasach wpływa niewątpliwie ogrom czynników. Nie wystarczy już tylko być bardzo dobry w swojej dyscyplinie i wykazywać potencjał na przyszłość. Oprócz aspektów stricte sportowych dochodzi jeszcze wiele innych kwestii, takich jak szczęście, brak kontuzji, dobry agent sportowy, odpowiednie zaplecze mentalne, ćwiczenia, rozwój, ubezpieczenie etc. Pomówimy sobie w tym poradniku głównie o nawiązaniu współpracy z profesjonalną agencją sportową.

Agencja sportowa to firma zajmująca się przede wszystkim profesjonalnym prowadzeniem karier zawodników tzw. Sport Management. W dzisiejszych czasach absolutnie każdy profesjonalny sportowiec posiada swojego agenta lub firmę dbającą o jego interesy. Jest to niemożliwe, aby sportowiec sam załatwiał tak dużo spraw formalnych i organizacyjnych bez żadnego wsparcia. Kiedyś w latach 80-90 tak było, ale w dzisiejszych, nowoczesnych, szybkich czasach, taka sytuacja nie może mieć miejsca. Zawodnik nie dałby rady skutecznie skupić się na swoim rozwoju sportowym, a oprócz tego jednocześnie załatwiać wszystkie formalności prawne i organizacyjne.

Współpraca z odpowiednią agencją sportową zatem jest jedną z kluczowych czynników wpływających na rozwój danego sportowca. Co ciekawe, agentów sportowych mają już coraz młodsi sportowcy i nawet w niektórych przypadkach już 8-latkowie, oczywiście z pomocą rodziców współpracują z agentami sportowymi. Ważny jest przede wszystkim zdrowy rozwój zawodnika, aby on sam jak i rodzice byli pewni swojej decyzji.

Jak znaleźć agenta?

To nie jest wcale taka prosta sprawa. Zazwyczaj agenci sami odzywają się do progresywnych sportowców. Nasza agencja jako nieliczna w Polsce umożliwia sportowcom wysłanie własnej aplikacji. Poszukiwanie dobrego agenta to zazwyczaj mozolna robota przez lata doświadczona wieloma rozczarowaniami i smutkami. Jeżeli potrzebujesz faktycznie doświadczonej i profesjonalnej agencji z ogromnym doświadczeniem i zapleczem w postaci wielu innych firm, to nie mogłeś znaleźć lepiej. Wyślij swoją aplikację do agencji SW7.pl

Podobne wpisy